Urządzeniem grzewczym, które najlepiej wpływa na estetykę domu, jest bez wątpienia kominek. Chociaż nie może być to jedyne źródło ogrzewania w mieszkaniu, jego posiadanie potrafi być wyjątkowo przyjemne. Chcąc nadać wnętrzu wyjątkowy i unikatowy charakter, można zdecydować się na kominek narożny, który jest nietypowy i wciąż rzadko spotykany.
Czym są kominki narożne?
Rozwiązaniem alternatywnym dla klasycznych kominków są ich narożne wersje. To rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w takich miejscach jak salon z aneksem kuchennym lub jadalnią. Niewielkie kominki narożne potrafią idealnie podkreślić charakter wnętrza i stworzyć wyjątkową i przytulną atmosferę. Dostępne są kominki narożne lewe oraz prawe, co pozwala dopasować ten element praktycznie do każdego projektu architektonicznego. Ogień w kominku narożnym można obserwować z każdego miejsca w pomieszczeniu, na co pozwala jego charakterystyczna budowa – przeszklona jest nie tylko frontowa ściana, ale też jedna z bocznych.
Kominek narożny – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Szukając odpowiedniego kominka narożnego, warto dobrze przemyśleć własne potrzeby i preferencje. Ciekawą ofertę można znaleźć na https://www.komineo.pl/wklady-kominkowe-narozne. Wybierając kominek narożny, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wymiary. Istotny będzie także rodzaj obsługiwanego paliwa. Najlepszy efekt dają kominki opalane drewnem, ale związane jest to z koniecznością magazynowania paliwa w domu.
Chcąc uzyskać więcej ciepła z kominka narożnego, można zdecydować się na model z płaszczem wodnym. Wówczas będzie on znacznie dłużej utrzymywał ciepło i rozprowadzał je po mieszkaniu. Ponieważ kominek nie może być jedynym źródłem ciepła, warto dobrze zaplanować jego położenie względem innych urządzeń grzewczych.
Wybór miejsca na kominek narożny
Podstawowym aspektem, który wpływa na położenie kominka w mieszkaniu, jest jego rozkład. Kominek musi być podłączony do przewodu odprowadzającego spaliny. Najprościej będzie ustawić palenisko w pobliżu komina, ale można też wykorzystać specjalne rury. Istotne jest także wybranie ściany, w której nie ma żadnych przewodów elektrycznych lub rur – wysoka temperatura mogłaby doprowadzić do ich uszkodzenia. Sprzęty domowe powinny znajdować się w odległości przynajmniej jednego metra od paleniska.
Kominek narożny, podobnie jak zwykły, można zabudować. Wykorzystuje się do tego różnego rodzaju materiały – cegłę, płytę GK lub naturalny kamień. Dzięki temu można stworzyć unikatową aranżację wnętrza, która zrobi wrażenie na wszystkich odwiedzających.